Cseperedő,  Pöttöm-pötty,  Tökmag,  Tudorka

Szüret az óvodában

DSCN3998 A Cseperedő csoport Ági néni, „örökös dadus” szőlőjében vették ki részüket az ősz fáradságos, de legvidámabb munkájából, a szüretből. Szedtek szőlőt, barackot, almát és körtét, vertek diót. Másnap gyümölcssalátát készítettek az ősz kincseiből.

A Tökmag csoport gyermekei Mucza Rozina szülei meghívására a gencsi hegyen töltöttek egy dolgos délelőttöt.

A Tudorka csoport pedig Egervölgyi Bálint nagymamája kertjében segíthetett a betakarításban.

Köszönjük a meghívásokat!

A dolgos hétköznapok után megtartottuk a hagyományos szüreti mulatságot. Immár sokadik alkalommal Tóth Tamás vezényelte le a darálást, préselést. Ez a délelőtt igazi közösségformáló erővel bírt, hiszen együtt dolgoztak kicsik és nagyok, ki-ki a maga erejéhez mérten. A munka végeztével Tamás, Balaton-Szanyi Viktóriával táncolt nekünk vasi táncokat, ők vezették a táncházat is.

Köszönet érte!

Szüret az óvodában bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva