Tudorka

Tudorka- Zenés napok

Lasics Zsuzsanna –tanár- és növendékei furulyás örömzenével színesítették délutánunkat. Köszönjük szépen!

 A „Zenemanó” hangszerbemutató zenés előadásán Fazekas Mihály Ludas Matyi történetének megzenésített változatát láttuk Balogh Sándor és Lukácsházi Győző feldolgozásában. Ludas Matyi történetét alighanem minden gyerek ismeri. A furfangos libapásztorfiú és Döbrögi földesúr harcának története arra szolgál példaként, hogy olykor a gyengébb, a kiszolgáltatottabb helyzetben lévő is eredményesen küzdhet az igazáért, a gonoszság és igazságtalanság pedig elnyeri büntetését. A történet Balogh Sándor zenéje segítségével elevenedett meg. A Savaria Szimfonikus Zenekar hangszerei együtt meséltek a mesemondóval (Lukácsházi Győző), segítettek mélyebben átélni és megérteni a mesét.

Tudorka- Zenés napok bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva