Tavasz van!

Megemlékeztünk a víz világnapjáról halacskák készítésével, tóparti barangolással, vizezős játékokkal, kísérletekkel, békás tó készítéssel. beszélgettünk a víz fontosságáról, természetben lévő patakok tisztán tartásáról, vízben lakó élőlényekről.

Napocskák készítésével, virágzó fa nyomdázásával a tavaszt idéztük meg. A gyerekek tavaszi meséket “mímeltek”. A kockázóban kiskertépítő – fóliasátor építős játékot játszottunk tépéssel készített virágokkal, salátákkal beültetve. Mozgásos játékot kerti ösvénynek neveztük el. A legnagyobb élmény az igazi fóliasátor, virágzó kert megtekintése volt. Bebújhattunk a kis “üvegházba”, így megtapasztalhattuk, miért jó ott a növényeknek. Megismertük a hagymát, kóstolhattunk snidlinget, medvehagymát, gyönyörködhettünk a virágzó gyümölcsfákban és a nyíló virágokban. Magok ültetésével, csíráztatásával indítottuk a “növények is élőlények” megfigyelést, beszélgetést.

A nagy földes zsákot mindenki elbírta!!