Cseperedő

Októberi pillanatok-Cseperedő csoport

Az állatok világnapja alkalmából a Múzeumfalu programján vettünk részt. Kellemes, eseménydús nap volt, melyen sok érdekességet ismerhettek meg a gyerekek. Az óvodai játékidőben gyurmaállatok, állatrajzok készültek, és falusi tanyával épült be a kockázó.

A terméshéten sokféle tevékenység segítségével jutottak ismerethez, élményhez a gyerekek. Otthon és óvodai gyűjtögetéssel hamar megteltek a terméskosarak, melyek tartalmát játékukban is felhasználták. Ragasztottak kukoricacsövet, napraforgót, kitalált formákat raktak ki magokból, kukoricaüzem és baromfiudvar készült a kockázóban. Pucoltunk tököt, kukoricát, amit sütve, főve meg is kóstoltunk. Nagyon ízletes, zamatos volt mindegyik. A napi tevékenységekben nagyon aktívan részt vettek a gyerekek, legélvezetesebb volt számukra a kukorica morzsolás és a töklámpa készítés.

Október 23-ra készülve kis koszorút színeztek, ragasztottak a gyerekek, melyet a faluünnephez csatlakozva helyeztek el a Hősi emlékműnél.

Októberi pillanatok-Cseperedő csoport bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva