Tökmag

Márton nap

Márton nap a Tökmagoknál

 

Az arborétumi őszi fák varázsát egy másik követte. Márton napra készültünk. A gyerekek örömmel játszották a libás játékokat, libatelepet építettek a kockázóban, libaformát készítettek krepp papírból, gyurmából.

Közös „takarítással” ünnepi polcot rendeztünk be a hozott képek, könyvek, mécsesek segítségével.  

Tömtünk libát, sütöttünk libasütit, a mécsesét mindenki maga készítette el. A kukoricamorzsolást, a sütésnél a szorgos kezek munkáját öröm volt látni. Márton nap reggelén libazsíros kenyeret kentünk, a hagymadarabolást a bátrabbak merték megpróbálni. Márton legendáját közösen felidézve, az ünnephez kapcsolódó játékainkkal, mondókáinkkal emlékeztünk meg a jótevőről. Aztán, hogy ne éhezzünk egy évig, megkóstoltuk a libazsíros kenyeret és a finom sütit.

Márton nap bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva