Tökmag

Menjünk, menjünk, kertbe menjünk…

Meglepetés volt a gyerekek érdeklődése a zöldség téma iránt. Sokan hoztak zöldségfélét, képeket, könyveket, újságokat. Ebben köszönjük a szülők segítségét. Minden nap valami érdekes tevékenységbe kezdtünk: zöldséggel kapcsolatos énekes játékot játszottunk, mondókát, verset mondogattunk, krepp papírból zöldséget ragasztottunk, kiskertek felé sétáltunk, konyhakertet, piacot rendeztünk be a kockázóban. Mozgásos és fejlesztő játékaink is a zöldségekkel voltak kapcsolatosak. A hét végén tököt sütöttünk, zöldségeket kóstolgattunk. Közben ismerkedtünk a nevükkel, tulajdonságaikkal, fogyasztási lehetőségeikkel. A gyerekek maguk találták ki a babák megvendégelését, és a boltos játékot. Az utolsó napra a zöldséges verset már mindenki önállóan tudta.

Menjünk, menjünk, kertbe menjünk… bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva