Tökmag

Madarak és macik voltunk

Madáretető kihelyezésével kezdődött a téli madárvédelem hete. Együtt kerestük a megfelelő, „cicamentes” helyet, amit a gyerekek által hozott madáreleségekkel töltöttünk meg. A csoportot kockából etető, legóból madárpalota díszítette. A madaras játékok, versek, dalok hangulata közel varázsolta a gyerekekhez a madarakat. Színeztek, etetőt ragasztottak rajzolt madarakkal, barkácsoltak kismadarat hengerből, vígan táncoltak madaras dalokra.  A Csipogó verebek Gryllus dalt játékuk során is gyakran énekelték. Megismerték a közelükben lévő madarak nevét, érdeklődve figyelték ténykedésüket az etetőről készült kisfilmen.

Február 2.-ához kapcsolódva beszélgettünk az erdei állatok téli életéről, a vadetetésről, a téli álmot alvó állatokról, benépesítettük az erdőt állatokkal, etetőkkel. A medve népi időjóslása központi téma volt a héten. Barlang készült, ahol alszik, megismertük rokonait, a jeges-, és pandamacit is. A gyerekek áltat hozott macifigurák a napi játék kellékei lettek. Volt mackóébresztés, macisétáltatás, macitánc, a jegesmedvének az Északi-sarkon még halas jégtortával szülinapja is!

A hetet mézes falatkák kóstolásával zártuk.

Köszönjük a témákhoz nyújtott segítségét a Szülőknek!

Madarak és macik voltunk bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva